Zdalny opis badania rezonansem magnetycznym

Lekarze coraz częściej zlecają wykonanie badań rezonansem magnetycznym (MRI). Co za tym idzie, wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych radiologów. Nie każdą placówkę stać na to, aby zatrudnić takiego specjalistę. W takim wypadku, świetnym rozwiązaniem może być teleradiologia, opierająca się na zlecaniu zdalnych opisów badań rezonansem. W tym artykule postaramy się zaprezentować zalety tego rozwiązania.

Zdalne opisanie zdjęć rezonansu megantycznego

Rezonans magnetyczny – krótka charakterystyka badania

Rezonans magnetyczny, w skrócie nazywany MRI (od angielskiego Magnetic Resonance Imaging) należy do jednych z popularniejszych badań (w neurologii jednym z najważniejszych). Całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta, jednocześnie stwarza ogromne możliwości diagnostyczne. Jego główne zalety to nowoczesność, a także bardzo duża dokładność.

MRI wykonywane jest w celu obrazowania przekroju narządów wewnętrznych i struktur organizmu we wszystkich płaszczyznach. Nie wymaga konieczności naruszania powłok ciała pacjenta. Rezonans magnetyczny stosowany jest między innymi podczas diagnostyki:

  • różnych chorób neurodegeneracyjnych,
  • guzów i nowotworów,
  • zaburzeń neurologicznych.

Badanie to wykonuje, a później także opisuje specjalista radiolog. Część z lekarzy posiada szczegółowe specjalizacje np. MRI klatki piersiowej, MRI głowy itp. Rezonans magnetyczny może też obsługiwać technik radiodiagnostyk.

Dlaczego warto zdecydować się na teleradiologię w przypadku MRI

Wraz ze wzrastającą popularnością rezonansu magnetycznego, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mogą to badanie wykonać, a następnie opisać. Nie wszystkie jednak placówki stać na zatrudnienie lekarzy, problemem może być także przetworzenie dużej ilości badań.

W związku z tym coraz więcej małych, średnich i dużych placówek medycznych decyduje się na usługi teleradiologiczne. Zlecanie zdalnych opisów wyników badań MRI może być rozwiązaniem wielu problemów przychodni, szpitali itp. Dlaczego placówki te wybierają teleradiologię? Między innymi dlatego, że zyskują:

  • dostęp do doświadczonej kadry (specjalistów z całego kraju),
  • najwyższą jakość przygotowywanych opisów,
  • maksymalną wygodę (system działa 24 godziny, 7 dni w tygodniu),
  • możliwość wyboru trybu opisu (planowy lub pilny).

Badanie rezonansem magnetycznym

Co możemy Ci zaoferować?

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w teleradiologii. Zaufało nam już wielu klientów, którzy zdecydowali się zostać z nami na dłużej. Udało nam się stworzyć nowoczesną platformę teleradiologiczną, która działa w chmurze. Dzięki temu stworzyliśmy możliwość zlecania oraz odbierania wyników badań z rezonansu w każdym miejscu na ziemi. Wystarczy tylko komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. To ogromna wygoda nie tylko dla lekarzy, ale także dla pacjentów, którzy nie będą musieli długo czekać na wyniki swoich badań.

Zdalne opisy badań rezonansem magnetycznym – doskonały wybór

Teleradiologia jest nowoczesnym rozwiązaniem, które prężnie się rozwija. Niesie ona wiele korzyści zarówno dla lekarzy, zatrudniających ich placówek, jak i dla samych pacjentów, którzy zgłosili się po pomoc. Jest to zatem doskonały wybór, który może stać się odpowiedzią na potrzeby współczesnej medycyny.